Dolar : Alış : 5.3231 / Satış : 5.3327
Euro : Alış : 6.0775 / Satış : 6.0884
HAVA DURUMU
hava durumu

ceylanpinar18°CAz Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

YENİ CEYLANPINAR İLÇE MÜFTÜSÜ GÖREVE BAŞLADI

Ana Sayfa » Ceylanpınar » YENİ CEYLANPINAR İLÇE MÜFTÜSÜ GÖREVE BAŞLADI
18 Eylül 2018
YENİ CEYLANPINAR İLÇE MÜFTÜSÜ GÖREVE BAŞLADI

24 Haziran genel seçimlerinde milletvekili olmak için istifa eden akabinde de Nusaybine atanan Ceylanpınar eski müftüsü Usame Anlağanın yerine Hasari Altunova atandı.

Hasari ALTUNOVA kimdir:

1985 yılında Şanlıurfa İli Birecik İlçesi Böğürtlen köyünde doğdu.

2003 yılında Gaziantep Hoşgör Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamladı. Şanlıurfa Birecik İlçesi ve Gaziantep İlinde klasik usulde medrese eğitimi aldı. İlkokul eğitimini köyünde, Ortaokul ve Lise eğitimini açık öğretimde tamamladı.  2009 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakülktesi İlahiyat Ön Lisans Programı’ndan, 2011 yılında da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

2010 yılında Çorum İli Kargı İlçesi’nde İmam-Hatip olarak atandı. 2011-2013 yıllarında İmam-Hatiplik görevine Gaziantep İlinde devam etti. 2014 yılında Gaziantep İl Müftülüğüne Vaiz olarak atandı. Aynı yıl İhtisas Kursu Sınavı’nı kazanarak Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü’ne naklen atandı. Mezkûr merkezde eğitimini 13. Dönem Mezunu olarak 2017 yılında tamamladı. Aynı yıl Osmaniye İl Müftülüğü’ne Cezaevi Vaizi olarak naklen atandı.

2018 yılı Mayıs Ayı’nda yapılan İlçe Müftülüğü Sınavı’nı kazanarak Şanlıurfa İli Ceylanpınar İlçesi’ne İlçe Müftüsü olarak atandı. 10/09/2018 tarihinden bu yana bu görevi yürütmektedir.

Halen Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Hadis İlmi Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Arapça bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

 

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

DOĞMASAYDIN; DOĞMAZDIK MÜSLÜMAN..

DOĞMASAYDIN; DOĞMAZDIK MÜSLÜMAN.. Diri  diri kızlar toprağa gömülürken  Kan davalarından

Burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı

Burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yükseköğretim öğrencilerinin

ÖSYM 2019 yılı sınav takvimi açıklandı… KPSS, YKS, DGS, LGS ne zaman?

ÖSYM 2019 yılı sınav takvimi açıklandı… KPSS, YKS, DGS, LGS ne zaman? ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte KPSS,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN