Dolar : Alış : 5.3231 / Satış : 5.3327
Euro : Alış : 6.0775 / Satış : 6.0884
HAVA DURUMU
hava durumu

ceylanpinar18°CAz Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Yazar Emine Şenlikoğlu Viranşehir’de

Ana Sayfa » Genel » Yazar Emine Şenlikoğlu Viranşehir’de
29 Mayıs 2015
Yazar Emine Şenlikoğlu Viranşehir’de

Yazar Emine Şenlikoğlu Viranşehir’de

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bayanlara yönelik olarak düzenlenen konferansta konuşan Emine Şenlikoğlu, toplumun inşası için bayanlara büyük görevler düştüğünü vurguladı.

 Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) bir dizi konferans için Emine Şenlikoğlu’nu Şanlıurfa’ya davet etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen programda Şenlikoğlu, Viranşehir’de bayanlara bir konferans verdi.

Gençlik Spor Merkezinde gerçekleşen “Mü’minler kardeştir” konulu konferansta konuşan Şenlikoğlu, “Bir anneden doğan kardeşler fıkhen kardeş sayılırlar. Böylece birbirlerine karşı sorumlulukları ortaya çıkar. Biz hepimiz Havva anamızdan meydana gelmiş kardeşleriz. Dilimiz, ırkımız, rengimiz ne olursa olsun hepimiz kardeşiz ve birbirimize karşı hak ve hukukumuz vardır…

Allah yanında en makbul kişi, en takvalı olan kişidir. Yani Allah bizi dilimizle ve ırkımızla değerlendirmeyecek, dindarlığımızla değerlendirecektir…" dedi.

Toplumun inşası için bayanlara büyük görevler düştüğünü belirten Şenlikoğlu, "Topluma faydalı olmaları için evlatlarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Onlara kardeşlik, sevgi, saygı, barış ve birbirlerini sevme ruhunu aşılamalıyız. Evlatlarımızı dindar yetiştirirsek onlar bizim için birer sadaka-i cariye olurlar. Yani bizim için sevap üreten birer fabrika olurlar." şeklinde konuştu.

Öğrencilerin ve bayanların sevgisiyle karşılanan Emine Şenlikoğlu konferansın sonunda soruları cevaplandırdı, bayanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi ve kitaplarını imzaladı.  (İLKHA)

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

DOĞMASAYDIN; DOĞMAZDIK MÜSLÜMAN..

DOĞMASAYDIN; DOĞMAZDIK MÜSLÜMAN.. Diri  diri kızlar toprağa gömülürken  Kan davalarından

Burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı

Burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yükseköğretim öğrencilerinin

ÖSYM 2019 yılı sınav takvimi açıklandı… KPSS, YKS, DGS, LGS ne zaman?

ÖSYM 2019 yılı sınav takvimi açıklandı… KPSS, YKS, DGS, LGS ne zaman? ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte KPSS,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN