Dolar : Alış : 5.3231 / Satış : 5.3327
Euro : Alış : 6.0775 / Satış : 6.0884
HAVA DURUMU
hava durumu

ceylanpinar18°CAz Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

FIRAT’IN ALTINLARI…

Ana Sayfa » Güncel » FIRAT’IN ALTINLARI…
09 Eylül 2018
FIRAT’IN ALTINLARI…

Fırat nehrinin altın bir dağ üzerinden açılması yakındır. 

“İnsanlar bunu işitince ona yürüyecekler ve onun yanında bulunan insanların bundan bir şey almasına müsaade edersek, bunun hepsi götürülür, diyecektir. Müteakiben onun için harb edecekler ve her yüz kişiden doksan dokuzu öldürülecektir." 

(Müslim, fitan   29)

Peygamberimizin gelecek ile ilgili birçok mucizesi ortaya çıktı. Sanırım fıratın sularının çekilip altından bir dağın ortaya çıkışı  ve kaos ya da savaş durumunun olacağını devlet büyüklerinin anlaması ve bunu üzerine kafa yormasının vakti gelmiştir. Bu kesin olacak bir durumdur. Birinci dereceden Türkiye, Irak  ve Suriye’yi (tabi Suriye diye bir devlet kalmışsa) ilgilendirir.

Fırat nehri Türkiye'nin Orta Doğu jeopolitiğinde en önemli parametrelerden ve komşu ülkeleriyle ilişkilerinin belirlenmesinde rol oynayan en önemli unsurlardan biri olduğu hemen herkes tarafından bilinirken, 

İlahiyatçılar, akademisyenler, yer bilimciler ve dış politika uzmanları tarafından tam anlamıyla tahlil edilmesi gerekmektedir. Bu hadis ve araştırıldığında birçok sahih hadis Orta Doğu ile ilgili kurgulanmak istenen birçok denklemin ipuçlarını verdiği gibi, Türkiye'nin ve bölgede bulunan İslam ülkelerinin sürüklenmek istendiği bazı tehlikeleri de haber veriyor.

Birleşmiş şekliyle Fırat önce güneydoğu, daha sonra güneybatı yönünde akarak Suriye'ye; ardından da Culap ve Habur'u alarak Al Kayem'de Irak'a giriyor. Irak sınırları içinde 350 km aktıktan sonra Ramadi'de Dicle-Fırat deltasına ulaşıyor. Hem Fırat suyunun, hem de kar suyunun debisinin büyük bölümü karların erimesinden meydana geliyor. 444.000 km²'lik havza alanının 123.000 km²'sini, 3000 km'lik uzunluğunun 1230 km'sini Türkiye'den almasına karşılık suyunun neredeyse tümü Türkiye'den geliyor. Fırat tam anlamıyla müstesna bir su kaynağı. Yağışın Avrupa ve dünya ortalamasına göre çok daha düşük olduğu bu bölgede bulunması da ayrıca önemli. Bu bölge aynı zamanda petrol bölgesi…

Konuyla ilgili, Erzurum İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. İbrahim Bayraktar şunları söylüyor:

"Bu hadisler petrolün çıkarılması ile Fırat üzerinde yapılacak büyük barajların birbirine yakın bir zamanda olacağına veya büyük kuraklıklarla nehirlerin kuruyacağına, yatakların değiştirileceğine işaret ediyor olabilir. Bunlardan Fırat nehrinin çevresinde bulunan kıymetli madenlerin ve petrolün çıkarılacağı, bunun, kıyamete yakın bir zamanda vaki olacağı ve o bölgelerde büyük ihtilafların meydana geleceği anlaşılmaktadır. Konuyla ilgili hadislerde geçen farklı ifadelerden kastedilen petrol olabileceği gibi, büyük barajlar ve daha başka şeylerin de kastedilmiş olması kuvvetli bir ihtimal olarak karşımıza çıkmaktadır."

"Yakında Fırat'ın suları çekilecek, altından bir dağ oluşacak. İnsanlar bu olayı duyduklarında oraya doğru koşacak. İnsanların ondan biraz almalarına müsaade etsek, hepsini alıp gidecekler. Bunun üzerine onlardan her biri ondan almak için savaşacak ve her yüz kişiden doksan dokuzu öldürülecektir" hadisindeki doksan dokuz rakamının çokluk ifade ettiğini "…insanların ondan biraz almalarına müsaade etsek, elbette hepsini alıp gidecekler…" ifadelerinin de topraklarında petrol bulunan devletlerin bunu millileştirmek isteyeceklerine işaret ediyor olabileceğini belirtiyor."

"Bu haberlerin bir kısmı aynen çıkmıştır. İleride belki de bu bölgedeki petrol için savaş çıkacaktır. ABD ve diğer devletlerarasında bu yüzden bir çıkar çatışması yaşanmaktadır."

"Ebu'l Ganaim el Kufi'nin Kitabu'l Fiten'inde, Hz. Ali (ra)'den yapılan bir rivayete göre bahsedilen hazineler altın ya da gümüş değil."

"Tailikan'a yazıklar olsun, Allah'ın orada hazineleri vardır ki, onlar altın ve gümüş değillerdir."

"Talikan; Kazvin'in petrol bulunan bir nahiyesidir. Buradaki hazine sözüne dikkat edilirse, son derece ilginç ve şaşırtıcı, ancak günümüzdeki petrol olduğu anlaşılıyor."

Suriye ve Irak, Türkiye… Fırat havzasinin bulunduğu yer. Suriye de savaş var ve en az 64 ülkeden savaşçılar, ordular ve son derece teknolojik silahlar var. Hakeza Iraktaki kaos bitmedi.Türkiye hedefte zaten. Fırat havzası yani Mezopotamya bölgesi tarih boyunca bir çok savaşın,fitnenin, kaosun yatağı olmuştur. Olmaya da devam edecek.

Hz.Huseyin' in Fırat  kıyısında şehit edilmesi, Bağdat kütüphanelerinin yağmalanıp yakılması, Fırat’a dökülmesi ve Fırat’ın mürekkep renginde, bazen de Moğolların katliamlarıyla kıpkırmızı akması..Vaat edilen topraklarda akar Fırat. Sonra da Dicle ile birleşir. Hep gözü vardır bu topraklarda gözü çıkası israil’in. O yüzden bu topraklarda asla barış istemez. Bu topraklarda insan göçlerini anlamak için israil in siyonizmini anlamak gerekir. Kafa kesme, katliam; toplumsal korku yaratır ve terk edilemez  vatanları, toprakları terk ettirir. Sonra zengin birileri yok pahasına alır o toprakları ellerinden. Savaş biter ama toprak da gider bu arada. Sizce Abd, İngiltere ve Fransa neden peygamberimizin kıyamet alametleri ile ilgili Müslüman kökenli öğrencilere hadislerde ilgili tez araştırma konuları verir ve neden düşünce kuruluşları devrede?

Şu  çok açık artık, küresel ısınma var. Su altın kadar değerli olacak. Fırat bu topraklarda doğuyor.  Altınlar bizim toraklarda çıkacaksa büyük kaos veya savaş çıkacak. Enerji savaşları için en uygun coğrafyadayız.

Petrol… Dünyadaki üretimin üçte ikisi doğalgazının büyük bir bölümü

Su… Hidroelektrik enerji… Güneş enerjisi…

Yani bir savaşın çıkmasının kaynağında enerji ve değerli madenler var ve bu bölgede gırla… Ortadoğu'ya hâkim olan dünyaya da hâkim olur.

Şimdi gelelim sıcak bölgeye…

İhtimal; ABD bu altın yatağını uydular aracığıyla tespit etti ve bölgeye geldi. Fırat in kıyısı Münbiç’e yerleşti. İngiltere ve Fransa çakal gibi aradan mali yürütmek için orada.Esad’da oraya müdahale için bir sebep. Ona bir şey olmaz. Taa ki hesap kesilen kadar. Rusya; sıcak denizler hülyası bitmez. Bir de buna can çekişen Suriye’nin durumunu da eklersen o bir sırtlan. Fırsat kollamakta. İran eski kafa..hala Şii yayılmalılığı peşinde. Oysa bilmiyor ki bu İslam ve mal, mülk düşmanları buraları elde ederse ne Sünni kalır ne de Şii. Türkiye zaten kendi derdine düşmüş. Bir yandan kaybettiği yıllarını telafi etmeye çalışıyor bir yandan da güvenlik ve varlık kavgası veriyor.Bir yandan da ekonomik bir savaşın içersine sürüklenerek parçalanması hedefleniyor.

 

Ne Fırat ne de Dicle yüzyıllardır insanların döktükleri kanlardan oluşan kiri temizleyemeden akmaktadır.

Bazen kandır Fırat

Bazen siyah petrol dur

Bazen de bereket

Bazen de zenginliktir Fırat.

Sözün özü 

Sakın çıkacak altınlara koşmayın. Her yüz insandan doksan dokuzu öldürülecek olan fitne hızla yaklaşıyor. İşin aksi tarafı bu fitnenin merkezi olacak olan topraklarda yaşıyoruz. Hatta Viranşehir den 52 kilometre uzaklaşarak sınıra sıfır yaşıyoruz. Yani yıkılacak duvara yaslanmış gelecek hayalleri kuruyoruz. Allah hepimizi korusun.

Selam ve dua ile.

 

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

DOĞMASAYDIN; DOĞMAZDIK MÜSLÜMAN..

DOĞMASAYDIN; DOĞMAZDIK MÜSLÜMAN.. Diri  diri kızlar toprağa gömülürken  Kan davalarından

YÂ KUR AN YÂ KURGAN…

YÂ KUR AN YÂ KURGAN…  Toplumsal bozulmadan rekora doğru gidiyoruz. Hastalık belli ama tedavide

Burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı

Burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yükseköğretim öğrencilerinin

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN