Dolar : Alış : 6.2671 / Satış : 6.2784
Euro : Alış : 7.3794 / Satış : 7.3927
HAVA DURUMU
hava durumu

ceylanpinar38°CSıcak

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı

Ana Sayfa » Güncel » Eğitim » Ehliyet sınav sonuçları açıklandı
16 Ağustos 2018
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı


MEB tarafından 4 Ağustos'ta düzenlenen ehliyet sınavının sonuçları açıklandı. Sınava giren adaylar ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. Sınavı geçen adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak.

Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı sınav takvimine göre ehliyet sınav sonuçları bugün açıklandı. Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr/ internet adresinden duyuruldu. Kursiyerler, Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Ehliyet sınav sonuçları için tıklayınız

Ehliyet sınavında bir dönem sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), tüm illerde 'e-sınav' salonlarının faaliyete geçirilmesiyle motorlu taşıt sürücü kursu (ehliyet) sınavlarında kağıt ve kalem kullanımı 4 Ağustos'ta yapılan sınavla son buldu. Adaylar, bundan sonra sınav sorularını 'e-sınav' merkezlerindeki bilgisayarlardan cevaplayacak.

Kağıt ve kalem kullanılarak 4 Ağustos'ta yapılan son sınava 108 bin kişi katılmıştı. Adaylar, bundan sonra 81 ildeki e-sınav merkezlerinde sınava girecek. Bu kapsamda yılda yaklaşık 2 milyon 500 bin adayın sınava girmesi öngörülüyor.

Maliyetler düşecek

Adaylar, e-sınav uygulaması sayesinde sınava randevu sistemiyle en yakın tarihte girebilecek ve sonuçlarını sınavın hemen ardından öğrenebilecek.

Kullanıcı dostu bilgisayar arayüzü ile adaylar, cevap kağıdında yanlış işaretleme, işaretlemeyi unutma gibi hatalardan da kurtulacak, bilgisayar kullanmayı bilmeyenler bile soruları rahatlıkla cevaplayabilecek.

E-sınavlarda, işitme engelli vatandaşlar için görsel, video, animasyon ve işaret diliyle sorular yer alacak.

Motorlu taşıt sürücü kursu 'e-sınav'larının Türkiye genelinde yapılmasıyla, soru ve cevap kağıdı baskısı, işçilik, tasnif, nakliye gibi maliyetler de düşecek.

 

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

Başkan Erdoğan’dan MHP’nin af tekilini değerlendirdi

Başkan Erdoğan’dan MHP’nin af tekilini değerlendirdi Şahıslara yönelik suçları devletin affetme yetkisinin olmadığını

HÜDA PAR Genel Başkanı Yavuz: Adaletin istisnası olmaz!

HÜDA PAR Genel Başkanı Yavuz: Adaletin istisnası olmaz! Enis Berberoğlu'nun serbest bırakılmasına ilişkin değerlendirmede bulunan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN